Григор Димитров достигна втори финал за сезона (видео)

от в 18:15 на 30.04.2016

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втори финал през 2016-а. Предвождан от новия си треньор Франко Давин той победи в полуфиналите на АТР 250 турнира в Истанбул Иво Карлович със 7:6(0), 7:6(2).

Съперникът на Гришо ще бъде аржентинец - Диего Шварцман. Двамата нямат мач помежду си до момента. Световните букмейкъри дават тотално предимство на Димитров преди мача с коефициенти около 1,30. Мачът в неделя ще бъде от 17,00 часа българско време.

"Това бе добър мач за мен. Всички сервират добре, но Иво е много специален. Харесвам Истанбул. Това е чудесен град. Трафикът е голям, но градът ми харесва," заяви в интервюто на корта Гришо.

Първият сет продължи 53 минути. Единственият критичен момент за Димитров бе при 2:2, когато се наложи да отразява точка за пробив. Той обаче стори това с ас. В самия край при 6:5 и 30:30 Гришо пропусна лесен минаващ удар, с който да получи сетбол. Така след дълъг гейм Карлович все пак се добра до тайбрек. В него обаче първата ракета на България бе безапелационен и го разгроми със 7:0 точки, а на всичкото отгоре при първия сетбол 211-сантиметровият хърватин направи двойна грешка.

Първият по-оспорван гейм във вторият сет бе седмият. В него Карлович изостана 15:30 на свой сервис, но след това съумя да намери началния си удар и отново поведе в резултата. Логично отново двамата доведоха ситуацията до тайбрек. Очаквано или не Карлович първи се пречупи и направи двойна грешка, за да изостане 1:4 точки. В крайна сметка Григор Димитров приключи мача след 7:2 точки и ще спори за трофея край Босфора.

По-рано през годината Гришо достигна финал и на АТР 250 състезанието в Сидни. Там обаче отстъпи в два сета на сърбина Виктор Троицки на твърди кортове.

До момента Димитров си е осигурил 150 точки за световната ранглиста, а при победа в спора за отличието, ще прибави още 100.

Този успех е първият по-значим резултат в сътрудничеството между Димитров и новия му наставник Франко Давин.