Григор е доволен от прогреса си

от в 21:08 на 29.04.2016
Мария Петрова

Григор Димитров е само на крачка от втори финал през 2016-а година. Той победи в четвъртфиналите на АТР 250 турнира в Истанбул Иржи Весели със 7:6(1), 6:1 за 77 минути на корта.

Гришо успя да направи сериозен обрат в първия сет, когато изоставаше с 2:5 гейма, но в крайна сметка се наложи със 7:1 точки в тайбрек. Той дори отрази сетбол.

"С всеки един мач създавам предпоставки да се представям още по-силно. Радвам се, че сторих това и днес. Надявам се да продължа," увери българинът.

Неговият следващ съперник ще бъде Иво Карлович, който в три сета победи Марсел Гранойерс. Хърватинът води с 2:1 победи над Димитров в общото им съперничество досега. Букмейкърите дават предимство на Димитров преди мача с коефициенти около 1,36 при 3,25 за Карлович.