18-годишна южнокорейка спря Терзийска на финала на ITF надпреварата в Созопол

от в 12:48 на 10.10.2021

Джулия Терзийска не успя да се окичи със златото от ИТФ надпреварата в Созопол, след като по-рано днес загуби с 4:6 2:6 от южнокорейката Йон Ву-Ку, която се намира цели 231 места под родната ни представителка в ранглистата - на 823-та позиция. Това е втори пореден загубен финал за Терзийска в морския град, след като във вчерашния ден тя, заедно с парньорката си на двойки Гергана Топалова, допуснаха поражение от Катерина Димитрова и Оана Гаврила.

Финалният сблъсък започна с размяна на бързи пробиви между двете състезателки. Последваха няколко оспорван гейм за южнокорейката, в който тя отрази цели шест брейк шанса, за да задържи подаването си. По-добрата игра на Терзийска все пак даде своя резултат и българката открадна подаването на съперничката си, повеждайки с 4:3. Тогава обаче представянето на Терзийска претърпя обрат. Йон Ву-Ку не само успя веднага да възстанови равенството, но до края на частта не даде повече геймове на Терзийска, за да се доближи на крачка от титлата. Вторият сет започна обнадеждаващо за четвъртата в схемата, но подемът й бързо бе спрян от азиатската тенисистка. Ву-Ку на бърза ръка дръпна в резултата с 3:1, а в остатъка от срещата запази концентрация и в крайна сметка завюва втори трофей в кариерата си от тази категория.

18-годишна южнокорейка спря Терзийска на финала на ITF надпреварата в Созопол Владислав Риждов
бг тенис | джулия терзийска | итф турнир в созопол | йон ву-ку | Обзори | тенис турнир в созопол | финал