Адриан Андреев се размина със златен медал от младежките Олимпийски игри

от в 19:05 на 14.10.2018

Адриан Андреев не успя да завоюва златен медал от младежките Олимпийски игри в Аржентина.

Той и партньорът му при двойките Ринки Хиджиката загубиха от аржентинците Себастиан Баес и Факундо Диас Коста на финала, като представителите на домакините стигнаха до победа с 6:4, 6:4.

В първия сет двамата аржентинци, които са поставени като лидери в основната схема, пробиха още на старта и това им помогна да вземат сета.

Във втората част всичко се реши след пробив в тилдановия седми гейм и в крайна сметка гаучосите след това си спечелиха всички подавания до самия край на срещата, за да се поздравят със златото.

Така Андреев завоюва сребро на двойки от Игрите, а на сингъл остана четвърти, след като получи контузия по време на мача за бронза срещу бразилеца Жилберт Соарес Жуниор.

Адриан Андреев се размина със златен медал от младежките Олимпийски игри Калоян Пламенов