Анди Мъри с първи финал след завръщането на Лендъл (видео)

от в 17:23 на 18.06.2016
Георги Христов

Анди Мъри достигна до финала на АТР 500 турнира в Куинс. Шотландецът победи Марин Чилич с 6:3, 4:6, 6:3 и в неделя ще спори за рекордна пета титла в надпреварата. За британския №1 това ще бъде първи финал при завръщането в треньорския му екип на Иван Лендъл.

Мъри допусна спад в представянето си единствено по време на втория сет и Чилич се възползва, за да изравни с 6:4 в своя полза. Единственият пробив в полза на хърватина дойде в седмия гейм за 4:3. Мъри не успя да реализира три шанса да го върне още при следващото подаване на Чилич и до края не получиш повече възможности.

Световният №2 обаче бързо вдигна оборотите и проби още на старта на третия сет за 2:0 в своя полза като до края не загуби аванса си. Надпреварата в Лондон е любима и за Чилич, който също е бивш шампион - от 2012-а.

"Знаех, че е нужно да вдигна нивото в третия сет, ако искам да спечеля. Това и постигнах," заяви Мъри след битката.

Съперник на Мъри в спора за отличието ще бъде Милош Раонич, който победи с 6:4, 6:4 Бърнард Томич. Финалната среща е в неделя от 16,15 часа.