Андреев преди полуфинала: Все още изпитвам болки в гърба

от в 18:51 на 26.10.2018

Адриан Андреев ще играе срещу №13 в света Брандън Накашима от САЩ в полуфиналите на финалния "Мастърс" за юноши, който събира осемте най-добри юноши до 18 години за 2018.

В последната среща от предварителната група №1 в световната ранглиста Цен Чун Хсин от Китайско Тайпе победи Андреев с 6:4, 7:5 за 90 минути игра. Още преди този мач Адриан си беше осигурил класиране за полуфиналите. Преди това поражение Андреев постигна две убедителни победи без загубен сет. Накашима пък победи с 4:6, 6:3, 6:3 Лоренцо Мусети от Италия и спечели първото място в другата група.

"Все още изпитвам болки в гърба, но след като завърши турнира ще имам време за почивка. Не съм много разочарован от загубата, защото вече си бях гарантирал класиране за полуфиналите. Това е доста добър опит да играя още един мач на този турнир, така че днес беше добре," заяви Андреев след днешната битка.

В другата полуфинална среща съперници ще бъдат олимпийския шампион Юго Гастон и Цен Чун Хсин.

Андреев преди полуфинала: Все още изпитвам болки в гърба Георги Христов