Ашли Барти срещу Даяна Ястремска ще си оспорват трофея в Аделаида

от в 12:38 на 17.01.2020
Максим Енчев
Ашли Барти срещу Даяна Ястремска ще бъде финалът на "Премиер" турнира в Аделаида.

Ашли Барти се справи в един много тежък и интригуващ мач срещу изненадата на надпреварата Даниел Колинс - 3:6 6:1 7:6(5). Барти спечели мача, обръщайки го от загубен първи сет, в който Колинс се наложи с един брейк разлика. Във втората част австралийката значително повиши нивото си и беше почти безгрешна, което доведе до изиграването на решителен сет. В него се стигна до тайбрек, който да реши изхода на мача, а в него Ашли поведе с 4:2, и въпреки усилията на Колинс, все пак световната номер едно стигна до успеха.

Във втория полуфинал също станахме свидетели на равностоен сблъсък. Непоставената Даяна Ястремска измъкна трудна двусетова победа срещу шестата в схемата Арина Сабаленка - 6:4 7:6. В първия сет Ястремска направи един единствен пробив в четвъртия гейм, който беше достатъчен за спечелването му, докато във втората част всичко се реши в тайбрек, където украинката бе по-хладнокръвна и се поздрави с победата.

Финалът между Барти и Ястремска е назначен за сутринта наше време утре.