Барти се справи с бивша финалистка в Ню Йорк и удължи победната си серия!

от в 23:44 на 31.08.2021

Водачката в женската ранглиста, Ашли Барти, постигна рутинен успех в първия си мач от тазгодишното издание на US Open. Австралийката надигра бившата финалистка в надпреварата Вера Звонарьова с резултат 6:1 7:6(7) и записа своята шеста поредна победа.

Шампионката от Мастърса в Синсинати бързо наложи доминацията си и не остави съмнение в превъзходството си на корта. Барти записа ранен брейк на сметката си, реализирайки още първата си точка за пробив. Топ поставената затвърди безпроблемно аванса си в резултата, а в самия край на частта пречупи още веднъж сервиса на 36-годишната рускиня, за да поведе в общия резултат. През втората част Звонарьова стабилизира играта си, докато Барти допускаше леки спадове в своето представяне, което изравняваше силите на корта. Фаворитката в двубоя на два пъти излизаше напред с пробиви преднина, ала опитната рускиня успяваше да изравни геймовете. В крайна сметка двете трябваше да изиграят оспорван тайбрек,  в който Барти показа концентрация в ключовите моменти и се поздрави с крайния успех.

Барти се справи с бивша финалистка в Ню Йорк и удължи победната си серия! Владислав Риждов