Баутиста-Агут пречупи Бердих в оспорван финал и грабна титлата в Доха (видео)

от в 20:05 на 05.01.2019

Роберто Баутиста-Агут завърши по най-добрия начин напрегнатата седмица в Доха и спечели трофея от турнира, след като на финала победи Томаш Бердих  6:4, 3:6, 6:3 за точно два часа игра. По този начин испанецът започна новия сезон с титла.

Това е негов 9-и трофей в кариерата на испанския тенисист. По този начин той ще започне с една идея по-уверено предстоящото Открито първенство на Австралия.

Първият сет между двамата бе решен от един единствен пробив в полза на Агут, който падна в тилдановия седми гейм. Във втория сет Бердих проби в четвъртия гейм и след това си спечели всички подавания, за да изравни резултата.

В третия решителен сет испанецът проби в четвъртия гейм и до самия край на срещата успя да задържи аванса си, за да спечели и самия мач.

Баутиста-Агут пречупи Бердих в оспорван финал и грабна титлата в Доха (видео) Калоян Пламенов
роберто баутиста агут | тенис | тенис бг | тенис бг новини | тенис новини | тенис турнир в доха | томаш бердих