от в 19:45 на 24.05.2023

Кристофър О'Конъл се нуждаеше от само 38 минути, за да надиграе седмия поставен Бернабе Сапата Мирайес - 6:0 3:0 и отказване на испанеца. По този начин световният номер 85 си гарантира място на 1/4-финалите в Женева, където ще премери сили с Григор Димитров, който също много убедително преодоля съпротивата на Роберто Карбайес Баена през днешния ден. Досега първата ни ракета се е срещал само веднъж с австралиеца, като го надигра с 3:0 сета на Аустрелиън Оупън през 2017- та година и впоследствие достига до полуфиналите.

Историята на О'Конъл е много интересна, тъй като контузия на коляното го изважда от тениса за една година и през това време той започва да се изхранва чрез почистване на лодки. Кристофър дори обмисля отказване от спорта, но се завръща в началото на 2019-та година, която завършва в топ 200, въпреки че не е имал нито една точка на старта на сезона. В момента 28-годишният играч се намира в най-добрата си форма през кариерата и неслучайно победи самия Саша Зверев в Мюнхен, а освен това може да се похвали с цели осем трофея на червени кортове - 6 Фючърс титли и още 2 купи на ниво Чаланджър.

Без загубен гейм: Световният номер 85 се превърна в следващия съперник на Григор Димитров Калоян Соколов