Бум на изненади при жените в Маями: Свитолина, Мугуруса и Бенчич са аут

от в 09:35 на 23.03.2019

Елина Свитолина доста изненадващо отпадна още след първия си мач на силния турнир в Маями. Тя бе елиминирана от Яфан Ван, която стигна до успеха след 6:2, 6:4, макар че бе в ролята на абсолютна аутсайдерка в този мач.

В първия сет китайката проби на два пъти и дръпна с 4:1 гейма аванс. Свитолина върна един от пробивите в шестия гейм, но в седмия бе пробита отново и така след много слабо представяне загуби сета на откриването.

Във втория сет Ван проби още в началния гейм. Елина върна пробива в четвъртия гейм, но бе пробита отново в предпоследния девети гейм. След това китайката си взе подаването и спечели срещата след час и 22 минути игра.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу Даниел Колинс.

Намиращата се в чудесна форма швейцарка Белинда Бенчич също отпадна още след пърия си мач. Тя отстъпи на Юлия Путинцева, която стигна до успеха след 6:3, 7:5 и в следващия кръг украинката ще играе срещу Анастасия Севастова.

Аут от турнира е и Гарбине Мугуруса. Тя загуби от Моника Никулеску след 6:7(0), 6:4, 2:6 и така също отпадна още след първия си мач.

Бум на изненади при жените в Маями: Свитолина, Мугуруса и Бенчич са аут Калоян Пламенов
белинда бенчич | гарбине мугуруса | елина свитолина | тенис | тенис бг | тенис турнир в маями