Чилич започна с победа в Ещорил след трисетова битка срещу Алкарас

от в 17:56 на 27.04.2021

Марин Чилич се класира за втория кръг на турнира от сериите 250 в Ещорил, Португалия. Чилич се справи със съпротивата на испанския тийнейджът Карлос Алкарас - 6:3 1:6 6:4 и продължава напред.

Мачът започна по-добре за поставения под номер шест в схемата хърватин. Чилич откри с подаване на нула, а след това се добра до пробив, след като реализира втората точка за брейк, която се бе открила пред него. Въпреки че младият испанец моментално направи рибрейк, Чилич още един път открадна подаването на своя съперник, а това впоследствие се оказа от решаващо значение за изхода на първия сет и така световният номер 42 се доближи на крачка от победата.<

>

След като поведе в общия резултат, Чилич продължи да притиска Алкарас и в началото на втория сет. При 1:1 хърватинът имаше цели четири шанса да спечели сервис гейма на испанеца, след като показа добра игра при посрещане, пласирайки дълбоки и тежки удари, но 17-годишният Алкарас намери начин да се противопостави на агресивната игра на съперника и измъкна подаването си. Този момент се оказа ключов за развръзката на сета. Алкарас рязко вдигна нивото си и започна да излъчва увересонст при всяко едно свое изпълнение и не даде нито гейм повече на опитния си съперник, изравнявайки резултата по убедителен начин.<

>

Чилич започна по отличен начин решителния сет и бързо поведе с 2:0. Но както се случи и в първата част, Алкарас намери сили и възстанови равенството в геймовете. 32-годишният хърватин обаче продължи да бъде агресивен и за втори път в рамките на частта проби испанския младок, за да поведе с 4:2. Последва спад в играта на Чилич и той предаде подаването си, за последва ново равенство в резултата. Чилич изпита известни затруднения в следващия си сервис гейм, но поведе с 5:4, а когато Алкарас сервираше за оставането си в мача, отново трябваше да се справя с високото темпо, което хърватинът налагаше. Чилич пропусна един мачбол, но вторият такъв бе реализиран и така шампионът от Ю ЕС Оупън за 2014 година надделя над испанския талант след двучасова битка.<

>

Чилич започна с победа в Ещорил след трисетова битка срещу Алкарас Владислав Риждов