Циципас защити трофея си в Марсилия

от в 16:31 на 23.02.2020
Димитър Беловски

Стефанос Циципас спечели своя първи трофей за 2020 година. Гъркът надигра на финала в Марсилия канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6:3, 6:4. Това е общо пета титла за Циципас на ниво ATP.

Гъркът проби трудно в четвъртия гейм за 3:1 при третата си възможност за пробив. В деветия гейм Оже-Алиасим пропусна цели три възможности за пробив и в крайна сметка сетът отиде в сметката на Циципас след 6:3.

Във вторият сет гъркът проби 3:2, след като Оже-Алиасим отрази три поредни точки за пробив, но при четвъртата точка за пробив световният №6 успя. Веднага след това обаче канадецът постигна рибрейк и резултатът беше изравнен при 3:3. Циципас не се предаде и отново проби за 4:3, като този път не допусна грешка и спечели мача си, а с това и титлата в Марсилия.

За канадецът това пък беше пети финал в кариерата на ниво ATP, като той е изгубил всичките. Миналата седмица той отново игра финал, на турнира в Ротердам, където загуби от Гаел Монфис със 6:2, 6:4.