Де Минор е на финал във Вашингтон след четири спасени мачбола (видео)

от в 08:06 на 05.08.2018

Австралиецът Алекс Де Минор спаси четири мачбола и победи Андрей Рубльов след 5:7, 7:6(6), 6:4 и по този начин се класира за финала на турнира от ATP 500 във Вашингтон, където ще се изправи срещу Александър Зверев.

Срещата между двамата продължи 2 часа и 55 минути, а първият сет бе в полза на руснака, който проби в последния 12-и гейм и дръпна в резултата.

Във втория сет пробиви нямаше и се стигна до тайбрек в който Рубльов имаше аванс от 6:2 точки, но някак си пропиля цели четири мачбола и неговият противник спечели частта след шест поредни точки.

В третия сет Рубльов проби в третия гейм, но пробивът бе върнат веднага. Последва още една размяна на пробиви между двамата преди австралиецът да пробие решително за 6:4 в последния гейм на сета.

Това ще бъде и втори финал от тура за младия австралиец, след като в началото на годината той игра на финала в Сидни.

Де Минор е на финал във Вашингтон след четири спасени мачбола (видео) Калоян Пламенов