Дел Потро с трети пореден трисетов успех на Уимбълдън

от в 16:02 на 07.07.2018

Хуан Мартин Дел Потро се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън след победа с 6:4, 7:6(4), 6:3 над французина Беноа Пер. Това е и трета поредна трисетова победа за тенисиста от началото на турнира.

Срещата между двамата приключи за 2 часа и 25 минути, а "Кулата от Тандил" демонстрира по-добро представяне по време на цялата среща и заслужено продължава напред.

В първия сет двамата си размениха по пробив преди аржентинецът да пробие решително за 4:3 и след това да си спечели двете оставащи подавания до края на сета, за да дръпне в резултата със сет.

Пер започна по-уверено втория сет и поведе с пробив и 4:2 гейма, но гаучосът веднага върна пробива, а след това докара сета до тайбрек, който спечели след 7:4 точки в своя полза.

В третия сет Дел Потро дръпна с пробив във втория гейм и 3:0 в геймовете, но Пер го върна и изравни на 3:3. Все пак аржентинецът проби отново и този път бе безгрешен до края, за да спечели срещата.

В следващия кръг той ще срещне Жил Симон или Матю Ебдън.

Познай мачовете от Уимбълдън и спечели билети за Финалите на ATP в Лондон

Дел Потро с трети пореден трисетов успех на Уимбълдън Калоян Пламенов
беноа пер | открито първенство на великобритания | уимбълдън | хуан мартин дел потро