Джокович изхвърли първата ракета на Великобритания от Уимбълдън (видео)

от в 21:59 на 07.07.2018

Новак Джокович победи първата ракета на Великобритания Кайл Едмънд след 4:6, 6:3, 6:2, 6:4 в среща от третия кръг на Уимбълдън.

Това бе пети мач между двамата и четвърта победа за сръбския тенисист, който в последния мач срещу този противник загуби. Това стана на турнира в Мадрид през тази година.

Британецът проби в тилдановия гейм на първия сет и си взе всички подавания, за да спечели частта. Джокович обаче взе втория сет след един единствен пробив в осмия гейм. В третия сет сърбинът бе безупречен и след пробиви в първия и седмия гейм се доближи до успеха.

С пробив в деветия предпоследен гейм той спечели и четвъртия сет на срещата, за да оформи крайния си успех.

Ноле ще срещне руснака Карен Хачанов в следващата фаза на турнира.