Джокович направи обрат срещу Зверев и чака сензацията на турнира в полуфинала!

от в 12:40 на 16.02.2021

Новак Джокович победи Александър Зверев след обрат и ще търси място във финала.

Двубоят започна по-силно за Зверев, който успя да измъкне сервиса на Джоковия още в първия гейм, а след това нямаше никакви проблеми на собствен сервис и взимаше всяко едно от подаванията си безпроблемно. При резултат 5:3 за германеца, Джокович трябваше да отразява точка за сета, но се справи и измъкна гейма си. Проблемите за Саша дойдоха, когато той трябваше да сервира за спечелването на първата част. Тогава германеца се пропука и след две груби грешки и две дълги разигравания, в които бе надигран, Джокович изравни резултата и се върна в битката за сета. До края и двамата взеха подаванията си и така се стигна до тайбрек, който бе изпълнен с множество обрати. Първо Джокович поведе с минипробив, след това Саша обърна резултата в своя полза, но отново загуби и двете си подавания. В крайна сметка Зверев достигна до нов сетбол, но той бе отразен от световния №1. При следващата си бъзможност обаче на собствен сервис, Саша пласира много добре сервиса си, който Джокович изкара в аут и така германецът направи първата крачка към полуфинала - 7:6(6).<

>

Вторият сет започна много силно за лидера в ранглистата, като той промени играта си, допусна почти никакви грешки, а на собствен сервис бе повече от категоричен и така авансът му набъбна много бързо до 4:0, с което уби и интригата в сета. За Зверев не остана нищо друго, освен да печели оставащите си геймове и да се опита да затрудни съперника си. Джокович обаче не се пропука и затвърди изградената си по-рано преднина, взимайки втория сет за точно половин час игра на корта - 6:2.

Във третия сет двамата продължиха традицията и отново бяхме свидетели на ранен пробив, този път той бе в сметката на Зверев. Германецът го затвърди и с много добра игра бързо поведе с 4:1 и изглеждаше фаворит да поведе в резултата. Оттук нататък Джокович бе перфектен и спечели безапелационно пет поредни гейма, като тотално сломи съпротивата на младия си съперник и излезе напред в общия резултат - 6:4.<

>

Тенденцията в четвъртата част се запази и Зверев отново поведе с ранен брейк. Германецът затвърди преднината си и дори имаше шанс да поведе с 4:0, но за сметка на това Джокович спечели първия си гейм за частта и запази интригата. В последвалия си сервис гейм Зверев отново се пропука и подари гейма на Джокович. Сърбинът изравни резултата, а в остатъка от сета не се стигна до нови пробиви, въпреки че Зверев имаше точка за сета в последния сервис гейм на Джокович, но сърбинър реализира директна точка от начален удар, а впоследствие докара развръзката до тайбрек. В тайбрека никой от двамата не направи минипробив след първите 12 точки, а Зверев отрази и мачбол. След смяната на полетата обаче Джоковия реализира минипробив и на собствен сервис реализира втория си мачбол. С тази победа Джокович достига за девети път до полуфиналната фаза в Мелбърн.

В спор за място на финала, Джокович ще спори с приятната изненада на турнира - Аслан Карацев.<

>

Джокович направи обрат срещу Зверев и чака сензацията на турнира в полуфинала! Владислав Риждов