Джокович не даде шанс на американец и си уреди мач с Вавринка на US Open

от в 07:48 на 31.08.2019

Новак Джокович се класира за 1/8-финалите на US Open, след като надделя без особени трудности срещу американеца Денис Кудла след 6:3, 6:4, 6:2 за 2 часа и 5 минути игра.

Сърбинът така направи поредна крачка към защитата на титлата си в турнира, а в следващия кръг ще срещне Стан Вавринка срещу когото има 19 победи и 5 загуби в кариерата си.

С този си успех Джокера изпревари Пийт Сампрас по победи в надпреварата, в Ню Йорк, и вече има 72 победи в Голямата ябълка.

В първия сет всичко бе решено след един пробив в четвъртия гейм, докато във втория сет Ноле отново реши изхода на частта с един единствен пробив, който този път падна в петия сет.

След като интригата бе тотално "убита" сърбинът взе лесно третата част след пробиви в първия и седмия гейм.

Джокович не даде шанс на американец и си уреди мач с Вавринка на US Open Калоян Пламенов
us open | денис кудла | новак джокович | открито първенство на сащ | Стан Вавринка | тенис | тенис бг | тенис новини