Джокович не даде шансове на Шаповалов и спечели своя пети трофей в Париж

от в 17:03 на 03.11.2019

Новак Джокович спечели за пети път "Мастърс" турнира в Париж, след като победи на финала канадеца Денис Шаповалов след 6:3, 6:4 .

Това бе четвърти мач между двамата тенисисти в тура, както и четвърти успех за Джокера със статистика от 9:1 спечелени сета. Така той поправи грешката си от миналата година, която загуби финала във френската столица от Карен Хачанов.

Титлата е пета за сръбския тенисист от началото на сезона. Той спечели преди това Откритото първенство на Австралия, турнира в Мадрид, Уимбълдън и надпреварата в Токио. Освен това Джокера завоюва и 77-ия трофей в кариерата си.

За Шапо пък ще остане утехата от първия "Мастърс" финал и място в топ 20 на световната ранглиста.

В първия сет сърбинът проби във втория гейм и след това успя да си спечели всяко едно от своите подавания. Във втория сет всичко се реши след един единствен пробив в седмия тилданов гейм.

Джокович не даде шансове на Шаповалов и спечели своя пети трофей в Париж Калоян Пламенов