Джокович продължава без грешка защитата на титлата си на Уимбълдън

от в 22:00 на 03.07.2019

Шампионът Новак Джокович спечели и втория си мач от Уимбълдън, след като победи американеца Денис Кудла след 6:3, 6:2, 6:2 за час и половина игра.

По този начин той продължава без грешка участието си в турнира, след като на старта също постигна чиста трисетова победа, но тогава над Филип Колшрайбер.

Противник в третия кръг на сърбина ще бъде младият поляк Хубер Хуркач, който се справи с Леонардо Майер.

В първия сет Джоко проби във втория и четвъртия гейм, а до края на частта намали темпото и допусна неговият опонент да върне един от пробивите. Във втория сет се повтори нещо подобно. Ноле дръпна с два пробива, но след това Кудла върна един от тях.

Все пак обаче сърбинът си върна аванса от два пробива след пробив за 5:2 и след това си спечели подаването, за да удвои аванса си в сетовете.

В третия и решителен сет всичко се реши от пробив в първия гейм, който на практика отказа амбициите на Кудла да гони сензацията. Сърбинът проби отново за 5:2 и след това си спечели подаването, за да затвори и самия мач.

Спечели тенис почивка

Джокович продължава без грешка защитата на титлата си на Уимбълдън Калоян Пламенов