Джокович продължава без загубен сет в Маями (видео)

от в 01:55 на 28.03.2016
Tennis.bg

Новак Джокович без проблеми достигна осминафиналите на "Мастърс 1000" в Маями. Световният номер 1 се наложи над Жоао Соуса с 6:4, 6:1 за 78 минути на корта.

Първият сет бе по-оспорван от очакваното. Двамата си размениха по един пробив като Соуса се възползва от слабия втори начален удар на Джокович, който в тази част спечели едва 25% от тези разигравания.

Все пак Ноле стигна до втори пробив за 5:4 и след това затвори за общо 51 минути на корта.

Сърбинът стартира чудесно втората част като този път взе подаването на опонента за 2:1 и до края не загуби нито гейм. Така Соуса има 19 поредни поражения срещу играчи от топ 10.

"Първият сет бе много труден. Можеше да бъде спечелен от всеки. Играх добре във важните моменти," заяви Джокович, който ще опита да изравни рекорда на Андре Агаси, който във Флорида има шест титли.

Следващият съперник на Новак ще бъде №14 в света Доминик Тийм. Досега двамата имат един мач помежду си. В Шанхай Ноле печели с 6:3, 6:4 през 2014-а.

От началото на годината Джокович вече има 24 победи в 25 срещи. В Маями пък има 26 успеха от 27 мачове след 2011-а.