от в 06:24 на 08.01.2020

Новак Джокович постигна безпроблемна победа с 6:3, 6;3 срещу Кристиан Гарин и по този начин осигури на родината си Сърбия перфектен актив след трите мача от Група А на ATP Cup.

Джокера не остави шансове на латиноамериканеца и го победи за час и 13 минути игра. Той проби в четвъртия гейм на първия сет и си взе всяко едно от своите подавания, а във втория сет губеше с пробив и 1:3, но го върна и след това с пробиви в седмия и деветия гейм стигна до успеха.

Преди този мач сърбите вече имаха аванс срещу чилийците, след като Душан Лайович се наложи над Николас Яри след 6:2, 7:6(3).

С преднината си от 2:0 на практика латиносите няма как да обърнат мача и Сърбия излиза краен победител. Между двете страни ще има и мач по двойки, който ще бъде като цяло без значение.

Така Сърбия има 3 победи от 3 мача в груповата фаза. Като цяло страната си бе осигурила класирането за 1/4-финалите на ATP Cup още преди два дни, така че днешните срещи нямаха кой знае какво голямо значение.

Джокович се справи с Гарин, а Сърбия не се затрудни изобщо срещу Чили за ATP Cup Калоян Пламенов