Джокович се справи с лекота срещу абоната си Гаске в Ню Йорк (видео)

от в 08:48 на 02.09.2018

Новак Джокович преодоля с лекота французина Ришар Гаске в 1/16-финална среща от US Open след 6:2, 6:3, 6:3 за 2 часа и 13 минути игра.

По този начин сърбинът продължава да има пълно превъзходство над този противник и постигна 13-ата си победа над него в тура. Това бе първа среща между двамата тенисисти от Уимбълдън през 2015 година.

Освен това победата е 11-а поредна в преките мачове за сърбина, който не е губил срещу този противник от 11 година насам. Тогава Ришар постига и единствената си победа над Джокера в тура.

В първия сет Ноле проби в четвъртия и осмия гейм, а вторият сет бе решен след един единствен пробив във втория гейм. В третия сет сърбинът отново проби на два пъти, както в първия, и след пробиви в петия и деветия гейм стигна до успеха.

Освен това той не даде на французина да стигне до нито един пробив на неговото подаване.

В спор за място на 1/4-финалите Ноле ще се изправи срещу Жоао Соуса.

Джокович се справи с лекота срещу абоната си Гаске в Ню Йорк (видео) Калоян Пламенов