Джокович се справи с упорит японец и вече е на четвъртфинал в Токио

от в 12:04 на 02.10.2019

Новак Джокович се класира за 1/4-финалите в Токио, след като надделя над представителя на домакините от Япония Го Соеда след 6:3, 7:5.

В следващата фаза на надпреварата сръбският тенисист ще срещне друг представител на домакините в лицето на Йошихито Нишиока или французина Люка Пуй.

В първия сет на Джокера му се наложи да спасява цели три точки за пробив при първото си подаване, но успя да се справи и след това проби японския си противник в третия и деветия гейм, за да стигне до успеха в частта.

Във втория сет сърбинът проби в осмия гейм и се очакваше, че ще си спечели подаването и ще победи без проблеми. Соеда обаче върна пробива, а в единадесетия гейм спаси цели два мачбола при своето подаване.

Все пак обаче при 6:5 в своя полза Джокера този път не сгреши и в крайна сметка след решителен пробив стигна до успеха.

Джокович се справи с упорит японец и вече е на четвъртфинал в Токио Калоян Пламенов
го соеда | новак джокович | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в токио