Екатерина Александрова спечели първата си титла от WTA

от в 08:54 на 11.01.2020
Димитър Беловски

Рускинята Екатерина Александрова успя да спечели първата си титла от турнир на WTA.

Това се случи в китайския град Шънчжън, а Александрова успя да победи на финала казахстанката Елена Рибакина с 6:2, 6:4.

Рускинята започна срещата с два поредни пробива, които ѝ осигуриха преднина от 3:0 гейма. Впоследствие Рибакина върна един от пробивите за 4:2, но допусна рибрейк, след което Александрова затвори частта след 31 минути на корта.

Вторият сет бе изпълнен с пробиви като отново Александрова направи първият за 1:0, но допусна рибрейк и казахстанката изравни. Рибакина направи още един пробив в шестия гейм за 2:4, но това се оказа последният ѝ гейм в мача, защото след два поредни пробива рускинята триумфира след 6:4 във втория сет.