от в 16:10 на 31.03.2021

Елица Костова започва да намира най-добрата си форма точно преди любимия си сезон на клей и днес записа много престижна победа на турнира в Дубай с награден фонд от 25 хиляди долара. Българката изигра един от най-силните си мачове през последните месеци и надигра холандката Лесли Керкхове с 6:2 7:5, за да прогресира към финалната осмица в надпреварата.

Срещата започна с размяна на бързи пробиви от страна на двете състезателки, но Костова показваше много по-солиден тенис и си гарантира спечелването на първата част, след като регистрира серия от четири поредни гейма в своя полза.

Нашето момиче имаше солидна преднина и във втория сет, където на два пъти повеждаше с брейк, ала холандката наваксваше пасива си и дори сервираше за изравнянвето на общия резултат при 5:4 в нейна полза. Тогава четвъртата ни ракета отново заигра на нивото от по-ранните етапи на двубоя и заслужено се поздрави с крайната победа.

Елица Костова записа престижен успех над третата поставена в Дубай и е на четвъртфинал! Калоян Соколов