ФедЕкспрес с 13-и четвъртфинал в Индиън Уелс (видео)

от в 00:16 на 14.03.2019

Роджър Федерер безпроблемно се класира за четвъртфиналите на АТР Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Швейцарецът надигра №22 в схемата Кайл Едмънд с 6:1, 6:4 за час на корта. Така в следващата фаза ще играе с приятната изненада Хуберт Хуркач. 22-годишният поляк изненада Денис Шаповалов след 7:6, 2:6, 6:3. Това е 13-то достигане до тази фаза на турнира за Федерер в кариерата му.

В целия мач срещу Едмънд Маестрото не загуби нито веднъж подаването си и спаси седем точки за пробив. За последните си два мача Федерер имаше нужда от 59 минути срещу Стан Вавринка, а сега 63 срещу Едмънд.

Общо в кариерата си Федерер има 65 победи в Индиън Уелс. Извън турнирите от Големия шлем това е най-доброто му постижение като брой успехи в дадено състезание.

Федерер и Хуркач нямат официални мачове до момента. Победителят от този сблъсък ще играе срещу Рафаел Надал или Карен Хачанов.

ФедЕкспрес с 13-и четвъртфинал в Индиън Уелс (видео) Георги Христов
кайл едмънд | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в индиън уелс