Федерер надви Зверев, Швейцария с аванс във финала за Купа "Хопман" (видео)

от в 11:15 на 05.01.2019

Роджър Федерер победи Александър Зверев след 6:4, 6:2 за час и 12 минути игра и така даде преднина на Швейцария с 1:0 победи срещу Германия във финала за Купа "Хопман".

По този начин "кръстоносците" са на прага да спечелят отново турнира, след като триумфираха и през миналата година с трофея. Доста интересно е да се припомни, че преди година по същото време отново тези две страни играха финал в турнира и Швейцария тогава спечели с 2:1 победи.

Маестрото проби решително в десетия гейм на първия сет подаването на своя противник, а във втория сет проби на два пъти сервис гейма на германеца - във втория и осмия гейм. По този начин подпечата победата си.

Във втория мач за деня Ангелик Кербер се изправя срещу Белинда Бенчич и при победа за германката равенството ще бъде възстановено и всичко ще се реши от последния мач за деня, който ще бъде по двойки.

Федерер надви Зверев, Швейцария с аванс във финала за Купа "Хопман" (видео) Калоян Пламенов