Федерер: Победата на Вавринка над Григор Димитров не е шокираща

от в 01:46 на 10.07.2018
Георги Христов

Роджър Федерер изрази мнение, че победата на Стан Вавринка над Григор Димитров в никакъв случай не трябва да се приема като шокиращ резултат. И то при все, че неговият сънародник е далеч от най-добрата си форма през 2018 година, възстановявайки се след проблеми с травма. До момента през сезона Вавринка бе спечелил само пет от 14 свои мача.

"Хората определят това като огромна изненада. Аз вярвам в Стан. Знам какво може Стан. В края на краищата на мен не ми се вижда като шокиращ резултат," коментира Федерер след успеха си над Ян-Ленард Щруф.

Самият Вавринка се наложи над Димитров с 3:1 сета, но след това не успя да бъде равностоен на №133 в ранглистата Томас Фабиано и вече мисли за сезона на твърди кортове.

От своя страна Федерер достигна до четвъртфиналите на Уимбълдън без загубен сет. Той се наложи в последния си двубой над Адриан Манарино с 6:0, 7:5, 6:4.

Така в 16-ия си четвъртфинал на Уимбълдън той ще играе с Кевин Андерсън.

Федерер: Победата на Вавринка над Григор Димитров не е шокираща Георги Христов