Федерер победи категорично Пуй и продължава напред на Уимбълдън

от в 20:47 на 06.07.2019
Теодор Кафеджиев

Роджър Федерер се класира с лекота за 1/8-финалите на Уимбълдън, след като победи французина Люка Пуй след 7:5, 6:2, 7:6(4) за час и половина игра.

В спор за място на 1/4-финалите Маестрото ще се изправи срещу италианеца Матео Беретини, който от своя страна осъществи обрат срещу Диего Шварцман.

В първия сет на мача си Маестрото проби решително в последния дванадесети гейм и така поведе със сет аванс в резултата. Вторият сет обаче бе категоричен в негова полза и след пробиви във втория, четвъртия и осмия гейм стигна до успеха в него. В частта Маестрото бе пробит също веднъж - в петия гейм.

В третия сет двамата бяха равностойни и си печелиха подаванията. Пробиви нямаше и се стигна до тайбрек в който Маестрото спечели след 7:5 точки.

Това бе втори мач между двамата и втори успех за швейцарския ветеран.

Федерер победи категорично Пуй и продължава напред на Уимбълдън Теодор Кафеджиев
люка пуй | открито първенство на великобритания | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис новини | уимбълдън