Федерер прекъсна серията загуби от Цонга (видео)

от в 20:51 на 20.06.2019

Роджър Федерер достигна до четвъртфиналите на АТР 500 в Хале. Швейцарецът победи за първи път от три години Жо-Вилфред Цонга със 7:6(5), 4:6, 7:5.

По този начин в преките мачове между двамата Федерер вече води с 12:6, но спря серията на Цонга, който бе спечелил последните им два сблъсъка. За Федерер това е първи успех на тревни кортове срещу Цонга, който го надигра на Уимбълдън 2011.

Така в следващата фаза Федерер ще играе срещу Роберто Баутиста Агут. Швейцарецът води с 8:0 в преките мачове между двамата.

Играта бе напълно равностойна в първия сет и се стигна до тайбрек. Там Маестрото взе ключов мини-пробив за 6:5 точки и реализира първия си сетбол.

След почивката Федерер проби още в първия гейм, а в шестия Цонга успя да реализира рибрейк - 3:3. Френският състезател продължи да доминира и при 4:4 спечели два поредни гейма, за да изравни общия резултат.

В третия сет Федерер спаси точки за пробив и нанесе своя удар при 5:5. Той поведе 40:0 на сервис на Цонга и реализира втората възможност.

Четвъртфиналите в Хале:
Федерер - Баутиста Агут
Чорич - Юге-Ербер
Беретини - Хачанов
Гофен - Александър Зверев

Федерер прекъсна серията загуби от Цонга (видео) Георги Христов
жо-вилфред цонга | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в хале