Федерер се измъчи със сърбин в Базел (видео)

от в 22:19 на 23.10.2018

Роджър Федерер започна успешно участието си на АТР 500 в родния Базел. Поставеният под №1 в основната схема се наложи над сърбина Филип Крайнович след 6:2, 4:6, 6:4 за два часа на корта.

В първия сет Федерер записа серия от пет поредни гейма за 6:2 в своя полза. След почивката Маестрото проби още в първия гейм, но в края на сета допусна много сериозен спад в представянето и след два пробива в подаването му загуби частта - 6:4.

В третата част Федерер проби на два пъти и веднъж спаси подаването си от 0:40 за преднина от 5:2. Крайнович върна един от двата пробива, но нямаше сили за повече.

Федерер вече има 16 поредни победи в Базел и за последно е губил през 2013 в надпреварата, когато отстъпи на финала пред Хуан Мартин дел Потро. Сега той се опитва да достигне титла №99 в кариерата си и 14-а у дома.

Така в следващата фаза Федерер ще играе с германеца Ян-Ленард Щруф, който е 52-и в световната ранглиста. Бившият №1 води с 3:0 в преките им мачове.