Федерер се класира за своя 14-и финал в Базел след лесен успех над Медведев

от в 19:41 на 27.10.2018

Роджър Федерер се класира безпроблемно за финала на турнира в Базел, след като надви лесно една от големите надежди на руския тенис Данил Медведев след 6:1, 6:4.

Това бе втори мач между двамата и втора победа за Маестрото, а в спор за трофея той ще срещне приятната изненада в турнира - румънецът Мариуш Копил. Последният изненада неприятно Александър Зверев в първия 1/2-финален мач за деня.

Финалът в домакинския турнир ще бъде 14-и за Маестрото и той ще гони деветия си трофей в надпреварата. Швейцарецът е действащ шампион от турнира, след като през миналата година надви Хуан Мартин Дел Потро.

В първия сет Фед Експрес проби в четвъртия и шестия гейм и взе частта с лекота, а вторият сет започна отново шеметно за него и той набързо поведе с 3:0 в геймовете след пробиви в първия и третия гейм.

До самия край на сета Медведев съумя да върне един от пробивите, но не стигна до нищо повече.

Федерер се класира за своя 14-и финал в Базел след лесен успех над Медведев Калоян Пламенов