Федерер започна с победа на US Open, но изненадващо загуби сет от индиец

от в 07:40 на 27.08.2019

Роджър Федерер доста изненадващо имаше известни трудности срещу 190-ия в света Сумит Нагал в първия си мач от US Open. Маестрото все пак стигна до успех над индиеца след 4:6, 6:1, 6:2, 6:4 за 2 часа и половина игра.

Във втория кръг швейцарският ветеран ще се изправи срещу босненеца Дамир Джумхур, който също стартира с успех участието си в "Голямата ябълка".

По време на първия сет Фед Експрес проби очаквано рано и поведе с 2:0 гейма след пробив във втория гейм, но изненадващо след това сякаш се срина и индиецът не само върна веднага пробива, но и проби решително в деветия гейм.

Грешката бе моментално поправена и във втория сет Маестрото спечели с лекота след пробиви във втория и четвъртия гейм, а в третия сет швейцарецът отново спечели лесно след пробиви в първия и петия гейм.

В четвъртия сет двамата си размениха по пробив преди ветеранът да пробие решително в петия гейм и след това да си спечели всички подавания до края на мача.

Спечели маратонки HEAD

Федерер започна с победа на US Open, но изненадващо загуби сет от индиец Калоян Пламенов
us open | открито първенство на сащ | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис новини