Фриц с невероятен обрат срещу Иснър, чака Григор или Надал на финала в Акапулко

от в 06:36 на 29.02.2020
Димитър Беловски

Тейлър Фриц се класира за финала на турнира от ATP 500 в Акапулко. Той се справи с поставения под №5 в основната схема Джон Исънр, осъществявайки обрат – 2:6, 7:5, 6:3.

Световният №20 Иснър започна много добре мача и след два пробива поведе с 0:4. Фриц не успя да натисне сънародника си и загуби сета след 2:6.

Вторият сет започна равностойно до 2:2 гейма. След това Иснър проби на нула при 2:3 и лесно затвърди пробива, което означаваше, че е само на два гейма до крайната победа. В следващия гейм на 22-годишният Фриц му се наложи да спасява три поредни точки за пробив. Той се справи перфектно и в следващия гейм проби за 4:4 при първата си възможност. Последва размяна на геймове, а Фриц проби в последния възможен момент при 7:5, с което затвори втората част и изравни резултата.

В третият сет само един пробив беше достатъчен. Той бе дело на Фриц, който проби при 2:0, който след това спечели всички свои подавания, а с това и мача след 6:3.

Американецът, който е №35 в световната ранглиста очаква победителя от мача Надал-Димитров.

Фриц с невероятен обрат срещу Иснър, чака Григор или Надал на финала в Акапулко Димитър Беловски