Фриц спаси три мачбола и елимира Гофен; Фучович реализира обрат срещу Харис

от в 19:50 на 10.03.2021

Тейлър Фриц и Давид Гофен изиграха изключително оспорван мач от осминафиналите в Доха, в който американецът надделя след 6:1 5:7 7:6(9).

Началото на мача започна категорично за Фриц, който бе по-добрият на корта и даде само гейм на съперника си. Световният номер 33 дръпна бързо в резултата с два брейка, преди да затвори комфортно първата част. В началото на втория сет сценария бе подобен, след като Фринц отново реализира ранен пробив и гледаше уверено към убедителна победа, но Гофен започна постепенно да намира верния ритъм и успя бързо да изравни резултата в геймовете. До края на частта и двамата взимаха подаванията си, а развръзката в сета дойде, когато Гофен изигра добър сервис гейм и отмъкна подаването на Фриц, с което вкара нещата в решителна трета част.

Решаващият сет, по подобие на предишните два, стартира с ранен брейк аванс за 23-годишният американец. Фриц обаче не задържа за дълго преднината си и последва ново изравняване от страна на Гофен. До края по-сериозните шансове бяха на сметката на Фриц, който изпусна пет точки за пробив, с които можеше да направи задачата си по-лесна. Гофен обаче ударжа паритета и дори пропусна мачбол, който Фриц отрази и докара нещата до тайбрек. В него американецът пръв достигна до мачбол, след като навакса пасив от 5:3, за да поведе със 6:5. Фриц прусна още една точка за мача, а също така спаси и двата мачбола, открили се пред Гофен, преди да направи решителен минипробив, който да му донесе победата след 11:9 точки.<

>

В последния мач от днешната програма Мартон Фучович направи обрат срещу Лойд Харис - 4:6 7:6(5) 6:2 аи си гарантира нов мач срещу Андрей Рубльов.

Първият сет отиде в сметката на Харис, след като южноафриканецът направи брейк в седмия гейм и задържа преднината си до края на частта, за да поведе в резултата. Вторият сет бе лишен от пробиви, като и двамата демонстрираха равностоен тенис и така се стигна до тайбрек. В него Харис пое рано инициятивата, повеждайки с 3:1. Фучович обаче не се отказваше и успя да обърне резултата в своя полза след агресивна игра. След като поведе с 5:3, унгарецът не допусна изненади и комфортно затвори сета, изравнявайки общия резултат.<

>

Последният трети сет започна под контрола на Фучович. Унгарецът се възползва от грешките на опонента си и бързо поведе в резултата с 4:0, като Харис не спечели нито една точка в първите три гейма от решителната част. До края все пак му останаха сили за два гейма, но не можа да постигне нищо повече, а Фучович заслужено узакони доброто си представяне с класиране за четвъртфиналите.<

>

Фриц спаси три мачбола и елимира Гофен; Фучович реализира обрат срещу Харис Владислав Риждов