Гарин е новият шампион в Мюнхен след трисетова битка с Беретини на финала

от в 19:02 на 05.05.2019

Чилиецът Кристиан Гарин успя да спечели турнира в Мюнхен след победа с 6:1, 3:6, 7:6(1) срещу италианеца Матео Беретини. Това е трети финал и втори трофей за сезона, за аржентинския тенисист. Той спечели през миналия месец и турнира в Хюстън, който бе първи спечелен АТP турнир в неговата кариера.

С триумфа си чилиецът ще се изкачи с цели 14 позиции от утре в ранглистата и ще заема 33-ото място в нея.

В първия сет той проби в четвъртия и шестия гейм и си спечели всяко едно от подаванията. Във втория сет обаче двамата действаха равностойно, но в осмия гейм Беретини проби и след това си взе сервис гейма.

Третият и решителен сет започна равностойно, но Гарин проби за 5:3 и сервираше за мача. Беретини върна на момента пробива и докара сета до тайбрек. В него обаче италианецът спечели само една точка.

С 19-ата си победа на клей за сезона Гарин се изравни с лидера по този показател Гуидо Пея от Аржентина. Така той прибави 250 точки към актива си и ще се изкачи до рекордното в кариерата си 33-о място в световната ранглиста при обновяването ѝ в понеделник. Досега той беше 47-и в света.

Гарин е новият шампион в Мюнхен след трисетова битка с Беретини на финала Калоян Пламенов
кристиан гарин | матео беретини | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в мюнхен