Гледайте на живо: Федерер срещу Вавринка на "Ролан Гарос"

от в 15:01 на 04.06.2019
Мария Петрова

"Ролан Гарос" навлиза в своята решителна фаза, а шампионите от 2009-а и 2015-а година Роджър Федерер и Стан Вавринка ще се изправят един срещу друг в първия четвъртфинaл за деня.

Двамата швейцарци преминаха по различен път във френската столица, за да стигнат до тази фаза на надпреварата. Федерер, който е носител на 20 титли от Големия шлем, е поставен под номер 3 в схемата на турнира и до този момент няма загубен сет. Маестрото последователно се справи със съпротивата на Лоренцо Сонего (Италия) с 6-2, 6-4, 6-4, Оскар Оте (Германия) с 6-4, 6-3, 6-4, Каспер Рууд (Норвегия) с 6-3, 6-1, 7-6 и Леонардо Майер (Аржентина) с 6-2, 6-3, 6-3, а Вавринка имаше далеч по-трудна задача. В първия кръг той надигра Йозеф Ковалик (Словакия) с 6-1, 6-7, 6-2 и 6-3, последваха трисетови победи над Кристиан Гарин (Чили) с 6-1, 6-4, 6-0 и над първата ни ракета Григор Димитров с със 7-6, 7-6, 7-6, за да дойде и петсетовата епична победа над Стефанос Циципас (Гърция) със 7-6, 5-7, 6-4, 3-6, 8-6 (в мач, продължил 5 часа и 9 минути).

Федерер и Вавринка досега са се изправяли общо 25 пъти помежду си, като Маестрото има огромно предимство - победите му са 22, срещу само 3 за неговия опонент и добър приятел Вавринка. Един от трите успеха на Стан дойде през 2015 г., именно в четвъртфиналите на "Ролан Гарос", като след тази победа той стигна до финала и вдигна "Купата на Мускетарите", надигравайки Новак Джокович. Единственият успех на Федерер в Париж (през 2009 г.) стана факт след победа над Робин Сьодерлинг с 3-0 сета.

26-ият сблъсък между двамата швейцарци предвещава да бъде изключително зрелищен, а кой ще бъде победител в него - можете да гледате по БНТ 3.

Двубоят бе прекъснат заради дъжд, но се очаква играта да бъде подновена около 19,30 часа