Григор Димитров - Янко Типсаревич 6:3, 6:0, 3:6, 6:7, 6:4 (гейм по гейм)

от в 16:23 на 26.05.2019
Мария Петрова

Григор Димитров започна с победа участието си на Откритото първенство на Франция. Българинът надигра непоставен съперник - №317 в ранглистата Янко Типсаревич от Сърбия след 6:3, 6:0, 3:6, 6:7, 6:4.

Двамата се срещнаха през тази година и на Australian Open, когато Димитров реализира обрат с 4:6, 6:3, 6:1, 6:4.

Така в следващата фаза Димитров ще играе във втори кръг срещу №11 в схемата Марин Чилич.

Кой ще спечели "Ролан Гарос"? Спечелете раница, ракета или маратонки HEAD

Развитието на мача гейм по гейм:

Коментар на живо:

* Димитров сервира първи

1:0 - Григор Димитров открива мача с гейм на нула.

1:1 - Добро представяне от Типсаревич, който изравнява, печелейки на 15.

1:2 - Типсаревич осъществява ПРОБИВ! Гришо направи двойна грешка за 30:40, а след това не успя да спаси точката за пробив.

2:2 - Типсаревич поведе с 30:0, но Григор спечели три поредни разигравания и получи възможност за РИБРЕЙК. Той се възползва след хубаво разиграване.

2:3 - Пробив! Нова поредица от грешки на Григор. Типсаревич игра смело, заслужи нова възможност да поведе и я реализира.

3:3 - Двойна грешка на Типсаревич го постави в ситуация 0:30. Григор пак се връща в сета с пробив на 30. Точно 20 минути игра дотук.

4:3 - За втори път в сета Димитров повежда. Спечели гейма си на 15.

5:3 - Трети пореден гейм за Григор Димитров. Този път той пробива на 30.

6:3 - Двойна грешка на Димитров го изправи в ситуация 15:40. Той обаче бързо спаси точките за пробив и затвори първата част в своя полза.

* В другия мач, който ще определи съперника на Димитров или Типсаревич - Марин Чилич вече води с 2:0 сета на Томаш Фабиано.

ВТОРИ СЕТ:

* Типсаревич сервира първи

0:1 - ПРОБИВ! Григор стартира по най-добрия начин след почивката. Пробив на 30 в негова полза.

0:2 - Пробивът е затвърден с убедителен гейм на 15.

0:3 - Димитров отново печели подаването на съперника и вече има много солиден аванс и във втория сет. Типсаревич пък поиска консултация с физиотерапевт.

0:4 - Само 13 минути игра и Димитров вече води с 4:0.

0:5 - Нов пробив и Димитров е само на гейм от аванс 2:0 сета. Типсаревич пък не изглежда в оптимално физическо състояние.

0:6 - Вторият се е в полза на Димитров. Само 19 минути на корта.

Марин Чилич е следващият съперник на победителя от този мач. Хърватинът победи Томас Фабиано с 6:3, 7:5, 6:1.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 - Пробив на нула за Григор Димитров.

1:1 - Типсаревич спира серията от 10 поредни гейма в полза на Димитров. Пробивът е върнат.

2:1 - Втори пореден гейм за сърбина. Той повежда за първи път в третия сет.

2:2 - Гейм на нула за първата ракета на България.

3:2 - Типсаревич с един от най-убедителните си геймове - също печели на нула след добро сервиране. 31 печеливши удара дотук в мача за Димитров срещу 14 за Типсаревич.

3:3 - Никакви затруднения за Димитров, който сервира отлично.

4:3 - Типсаревич пропусна геймбол с двойна грешка и се стигна до равенство 40:40. Той все успя да вземе подаването си.

5:3 - Янко спечели страхотно разиграване за 40:15 и заслужи два поредни шанса за пробив. Димитров не издържа на напрежението и загуби подаването си.

6:3 - Опитният сърбин не допуска изненада и печели подаването си, а с това и сета. Така той отново взе сет на Димитров - подобно на Откритото първенство на Австралия през януари.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 - Григор спира серията на Типсаревич. Той печели на 30 и повежда в резултата и в четвъртата част.

1:1 - Гейм на нула за Типсаревич, който изравнява. Радек Щепанек е на трибуните, за да подкрепя Григор.

2:1 - Димитров също печели на нула.

2:2 - Типсаревич изравнява с гейм на 30.

2:3 - Сръбският тенисит е много агресивен на корта. Той заслужи точка за пробив, а в решителния момент принуди Димитров да сбърка и вече има аванс в четвъртия сет.

2:4 - Много агресивен Типсаревич, който доминира с форхенда си. Той печели на 30 гейма си.

3:4 - Стигна се до равенства 30:30 и 40:40. Димитров все пак намери сервиса си и остава в битката за сета.

3:5 - Типсаревич успя да изравни по драматичен начин от 0:40 до 40:40. В крайна сметка той измъкна един от най-лудите геймове и се приближи до спечелването на четвъртия сет.

4:5 - Димитров спаси сетбол и принуждава Типсаревич да сервира за спечелването на сета.

5:5 - ПРОБИВ на нула! Типсаревич не успя да затвори този сет и загуби безславно подаването си.

6:5 - Григор печели на 30 и си осигурява поне тайбрек.

6:6 - Този път Типсаревич затваря на нула и ще гледаме пълния формат на сета.

6:7 - Сърбинът поведе с мини-пробив за 3:0 точки. Малко по-късно Димитров успя да върне мини-пробива за 3:4. Последва срив за Димитров, който отстъпи след 7:4 точки в крайна сметка. Точно час игра в тази част.

ПЕТИ СЕТ:

1:0 - Типсаревич печели макар и трудно след няколко равенства.

1:1 - Гейм на 15 за Димитров.

2:1 - Типсаревич пропусна геймбол при 40:30 и Григор получи шанс да пробие след това. Българинът не се възползва и отново е догонващ в резултата.

2:2 - Няколко добри изпълнения на Григор и той изравнява.

3:2 - Гейм на нула за Типсаревич.

3:3 - Подобаващ отговор на Григор, който също печели на нула.

4:3 - Типсаревич поведе с 40:0, но след това направи двойна грешка и се стигна до 40:30. Той все пак реализира третия геймбол. Два часа и 50 минути игра.

4:4 - Без проблеми за Димитров. Типсаревич му помага с доста непредизвикани грешки от форхенд.

4:5 - Типсаревич поведе с 30:0, но след това Димитров взе четири поредни точки и реализира ПРОБИВ!

4:6 - Григор спаси точка за пробив и затваря мача. Точно три часа игра.

Григор Димитров - Янко Типсаревич 6:3, 6:0, 3:6, 6:7, 6:4 (гейм по гейм) Мария Петрова
ROLAND GARROS | григор димитров | григор димитров - янко типсаревич | открито първенство на франция | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис лайв | тенис на живо | тенис новини | янко типсаревич