Виктория Томова - Серина Уилямс 1:6, 4:6 (гейм по гейм)

от в 18:23 на 04.07.2018

Виктория Томова записа най-доброто си класиране в турнир от Големия шлем като достигна до втори кръг на основната схема на Уимбълдън. Бившата №1 Серина Уилямс обаче я спря след 6:1, 6:4 на централния корт.

Очаква се след надпреварата Томова да запише личен рекорд като ще бъде около 120-то място в световната ранглиста.

Досега Серина Уилямс не е губила от българска тенисистка в кариерата си. Тя има 12 победи над родни състезателки. Най-много пъти е надигравала Магдалена Малеева - четири. Единствено Цвети Пиронкова пък й е взимала сет в тези битки.

СНИМКИ ОТ МАЧА!

Познай мачовете от Уимбълдън и спечели билети за Финалите на ATP в Лондон

Коментар гейм по гейм:

*Серина Уилямс сервира първа

1:0 - Убедително начало за бившата №1. Уилямс сервира много мощно и печели подаването си на 15.

1:1 - Серина поведе 30:0, но след това Томова сервира добре и съумя да изравни за 30:30. Българката отрази точка за пробив и успя да изравни резултата.

2:1 - Гейм на нула за Уилямс, която отново повежда.

3:1 - Томова направи много добър печеливш удар за 30:30, но след това Серина стигна до точка за пробив и я реализира.

4:1 - Уилямс е много убедителна на свой сервис. Тя поведе 40:0 и реализира втория си геймбол. До момента Уилямс е спечелила 100% от точките си след първи сервис.

5:1 - Томова се бори и стигна до геймбол, който не съумя да реализира. Уилямс е безпощадна и пробива отново.

6:1 - Серина Уилямс спечели първата част след само 23 минути на корта.

СЕТ II
* Виктория Томова сервира първа

1:0Томова се бори смело и отрази три поредни точки за пробив. В крайна сметка тя съумя да спечели подаването си и повежда в резултата.

1:1 - Първата ни ракета се представи добре като поведе с 30:15 в подаването на Уилямс, но силите й стигнаха само за толкова. Американката намери сервиса си и изравнява резултата.

1:2 - Пробив на нула за Уилямс. Виктория Томова няма отговор на мощните удари на Уилямс и не успява да си помогне и със сервиса.

1:3 - Борбената Томова достигна до шанс за връщане на пробива веднага. Тя обаче бързо беше отразена от опитната състезателка. В крайна сметка Уилямс затвърждава реализирания от нея пробив и вече има убедителен аванс и във втората част.

2:3 - Уилямс отново взе аванс за 30:15, но Томова се пребори за геймбол при 40:30. В крайна сметка българката взима втори гейм на сметката си.

2:4 - Американката печели без проблеми подаването си на 15 и се доближава все повече до крайния успех във втория сет и в мача.

3:4 - Томова успява да спечели маратонски гейм в който и се наложи да спасява точка за пробив. С кански мъки обаче тя си взе подаването на 40.

3:5 - Уилямс с лекота си печели подаването на 15 и е само на гейм от крайния успех.

4:5 - Вики се бори до дупка в този гейм и спаси мачбол, за да си вземе може би последното подаване в тази среща.

4:6 - Серина печели последното си подаване на 30 и по този начин затваря мача.

Виктория Томова - Серина Уилямс 1:6, 4:6 (гейм по гейм) Георги Христов