Големи размествания в топ 10 на женския тенис, Осака си запази лидерството

от в 08:39 на 18.03.2019

В женския тенис има сериозни размествания след днешното обновяване на световната ранглиста.

Наоми Осака си запазва лидерската позиция с актив от 5991 точки, но още през следващата седмица може да я загуби, след като се представи разочароващо на турнира в Индиън Уелс и не успя да защити титлата си от миналата година.

Втора е Петра Квитова, която дръпна с една позиция нагоре и е с 5550 точки, а трета е Симона Халеп, която отстъпи с едно място и заема позицията с 5457 точки. Четвърта при подреждането е Ангелик Кербер, финалистката от Индиън Уелс.

Германката прогресира с четири позиции и има 5315 точки в актива си, а на петото място е Елина Свитолина, която прогресира с една позиция и е с 5225 точки. Шестото място е отредено за Слоун Стивънс. Американката сдаде две места и има 5222 точки.

Каролина Плишкова регистрира спад с две позиции и е седма с 5145 точки, а осмото място е за Кики Бертенс, която падна с едно място надолу и има 4995 точки. Девета е Арина Сабаленка, която запази мястото си, с 3620 точки, а последното място в топ 10 е за Серина Уилямс, която има 3406 точки и също запази позицията си.

Шампионката от Индиън Уелс Бианка Андрееску регистрира рекордно класиране и след прогрес с 36 места вече е 24-а с 1913 точки.

При българките Виктория Томова си запазва 152-ото място с 378 точки, а Сесил Каратанчева регистрира спад с четири позиции и е 196-а в света с 301 точки. Елица Костова си запазва 217-ото място, а Изабела Шинникова е 224-а след спад с две позиции. Двете имат съответно 264 и 262 точки.

Големи размествания в топ 10 на женския тенис, Осака си запази лидерството Калоян Пламенов