Голям шок за Тийм: Италиански анонимник го изхвърли на четвъртфиналите в Рио

от в 22:46 на 22.02.2020

Намиращият се на 128-то място в света италианец Джанлука Маджер сензационно елиминира Доминик Тийм и се класира за 1/2-финалите на турнира в Рио.

Мачът между двамата бе прекъснат заради дъжд при резултат 7:6(4), 2:1 в полза на италианския тенисист. В крайна сметка днес срещата бе подновена и Маджер спечели мача след 7:6(4), 7:5.

В спор за място на финала той ще се изправи срещу Атила Балаш, който се справи с Педро Мартинес Портеро.

След подновяването на втория сет Тийм все пак успя да върне пробива в десетия гейм и да изравни геймовете на 5:5. Още в следващия гейм обаче той се пропука и отново бе пробит, като след това Маджер си взе с лекота подаването.

Голям шок за Тийм: Италиански анонимник го изхвърли на четвъртфиналите в Рио Калоян Пламенов