Григор Димитров - Новак Джокович 4:6, 1:6 (гейм по гейм)

от в 19:20 на 21.06.2018

Григор Димитров загуби спора с бившия лидер в ранглистата Новак Джокович за място в четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Куинс. Джокович, който се опитва да спечели първата си титла в състезанието, се наложи след 6:4, 6:1 за малко над час игра на централния корт в Лондон.

Така Джокович има положителен баланс срещу Димитров и вече води със 7:1 в двубоите им.

Развитието на мача гейм по гейм:

* Джокович ще сервира първи, I СЕТ

1:0 - Новак Джокович започна добре мача. Той вкара 75% първи сервис и без проблеми затвори подаването си на 15 точки.

1:1 - Гришо направи две леки грешки и изостана 0:30. След това обаче намери сервиса си и бързо изравни за 30:30. След това нямаше проблеми да изравни общия резултат.

2:1 - Гейм на нула за Джокович и той отново е напред в резултата.

2:2 - Димитров поведе бързо 40:0 и в крайна сметка реализира втория геймбол.

3:2 - Втори пореден гейм на нула за бившия №1.

3:3 - Нова оспорвана размяна на подаване на Гришо. Стигна се до 30:30. Димитров спечели оспорвано разиграване за 40:30 и след това затвори веднага с ас.

4:3 - Джокович имаше проблеми с първия си сервис. Въпреки това спечели на 30 преди почивката.

4:4 - Григор спечели най-дългото разиграване в мача и заслужи аванс 40:15. След това той нямаше проблеми да спечели подаването си.

5:4 - Ноле загуби първото разиграване, но след това направи изключително стоп-воле, за да поведе с 30:15. След това и Гришо му помогна с няколко грешки. Така българинът ще сервира за оставане в сета.

6:4 - Григор започна с двойна грешка, а след това направи и два нови пропуска, за да изостане с 0:40. Или иначе казано три поредни сетбола за Джокович. Той спаси два, но при третия отново направи ДВОЙНА ГРЕШКА!

* Джокович сервира първи, II СЕТ

1:0 - Гейм на 15 за Джокович, който продължава серията си и повежда след почивката.

1:1 - Поредна двойна грешка допусна Гришо, който изостана с 0:30. След това обаче сервира на ниво и убедително обърна резултата в своя полза.

2:1 - Григор спечели едно чудесно разиграване, но нямаше сили за повече. Сърбинът затваря на 15 и повежда отново във втория сет.

3:1 - Нова двойна грешка за Гришо, който попадна в тежка ситуация 15:40. Втората точка за пробив бе реализирана и така Ноле вече има убедителен аванс и във втория сет.

4:1 - Пробивът е затвърден с гейм на нула.

5:1 - Джокович пробива с лекота на 30 и се доближава само на гейм от крайния успех

6:1 - Новак спасява точка за пробив и си взима подаването

Григор Димитров - Новак Джокович 4:6, 1:6 (гейм по гейм) Георги Христов