Григор Димитров - Стан Вавринка 3:6, 2:6, 5:7 (гейм по гейм)

от в 19:58 на 27.08.2018

Григор Димитров приключи участието си на Откритото първенство на САЩ тази вечер. Шампионът в надпреварата от 2016 година Стан Вавринка го победи с 6:3, 6:2, 7:5.

На предишното състезание от Големия шлем Вавринка надигра Григор Димитров и на старта на Уимбълдън. Тогава Стан се наложи с 3:1 сета. Така двамата вече имат по четири победи един срещу друг през годините.

Победителят от този мач ще играе във втори кръг срещу квалификант.

Познай мачовете на US Open и спечели от HEAD!

КОМЕНТАР НА ЖИВО:

* Вавринка сервира първи

1:0 - Вавринка спаси точка за пробив още в първия си гейм и открива резултата в своя полза.

1:1 - Играта бе много равностойна и се стигна до 30:30. В този решителен момент Григор спечели най-дългото разиграване до този момент, а след това реализира и геймбола.

2:1 - Нов труден гейм за швейцареца. Той все пак затваря на 30, след като в последните точки намери първия си сервис.

2:2 - Много стабилно представяне от Димитров, който с лекота изравнява отново резултата.

3:2 - Григор спечели две отлични разигравания, но Вавринка успя да затвори на 30.

3:3 - Григор сервира добре, а Стан го подпомогна с грешки от бекхенд за 40:15. След това швейцарецът се разигра и спечели две хубави разигравания за равенство. Вавринка спаси два геймбола, но при третия нямаше отговор.

4:3 - Първи гейм на 15 за Вавринка в мача.

5:3 - Григор допусна куп грешки и в крайна сметка изостана 0:40. Той спаси убедително първите две критични точки, но при третата отново направи двойна грешка и бе ПРОБИТ.

6:3 - Вавринка "върна жеста" и с двойна грешка изостана 0:30. Григор два пъти прати свои удари в мрежата за 30:30. След това Вавринка спечели невероятно разиграване, в което бе догонващ. Той пласира по правата изключителния си бекхенд за сетбол. Първият бе отразен, но при втория Стан не сбърка.

ВТОРИ СЕТ

* Димитров сервира първи

0:1 - Гришо пак показа колебание в първите няколко точки и се стигна до поредни равенства - 30:30 и 40:40. Вавринка дочака точка за пробив, но Григор я спаси с блестящ бекхенд по правата. За съжаление на Димитров той отново не бе стабилен и продължи срива си. Пробив и четвърти пореден гейм на сметката на бившия шампион в Ню Йорк.

0:2 - Вавринка затвърждава с лекота на 15.

0:3 - Гришо изравни от 0:30 до 30:30, но след това отново се пречупи. Вавринка бе по-концентриран и стига до нов пробив в този сет.

0:4 - Доста по-труден гейм за Вавринка, в който Гришо имаше своите шансове. Въпреки това Стан печели и увеличава още дистанцията.

1:4 - Гейм на нула за Григор и той прекъсва черната си серия.

1:5 - С лекота - Вавринка затваря и този гейм и се приближава все повече до аванс от 2:0 сета.

2:5 - Вавринка пропусна три сетбола и в крайна сметка Димитров печели подаването си.

2:6 - Час и половина на корта до момента и Вавринка вече води с 2:0 в сетовете. Във втория сет битката продължи 43 минути, а в тях Гришо направи цели 17 непредизвикани грешки.

ТРЕТИ СЕТ

1:0 - Григор започва добре първия гейм на третия сет и печели подаването си на 0 с лекота

1:1 - Димитров изпусна страхотен шанс да пробие. Той поведе с 0:40 при сервис на Вавринка, но швейцарецът успя да спаси и трите точки за пробив и си взе гейма

2:1 - Българинът отново си взима с лекота подаването на 0

* Вавринка получава медицинска помощ на корта и срещата е прекъсната за кратко

2:2 - Стан печели своя гейм на 15 и изравнява геймовете в третия сет

3:2 - Сервисът на Григор продължава да работи отлично в третия сет и той печели подаването си на 15

3:3 - Григор пропуска точка за пробив и Вавринка печели трудно подаването си на 40

4:3 - Нов лесен сервис гейм на Димитров. Печели подаването си на 0

5:3 - Димитров пробива подаването на Вавринка на 15 и стига до момент в който да сервира за успеха в третия сет и намаляване на резултата

5:4 - Вавринка връща пробива, пробива подаването на Григор на 40

5:5 - Стан печели трудно подаването си на 40 и изравнява геймовете

5:6 - Пробив на 30 за Стан! Швейцарецът достигна до аванс от 15:40 при сервис на българина и при последното разиграване го матира

5:7 - Гейм, сет и мач за Вавринка след гейм на 15.

Григор Димитров - Стан Вавринка 3:6, 2:6, 5:7 (гейм по гейм) Георги Христов
us open | us open на живо | григор димитров | григор димитров - стан вавринка | Стан Вавринка | тенис | тенис на живо