Григор постигна обрат на старта на Australian Open (видео)

от в 06:12 на 14.01.2019

Григор Димитров реализира обрат в първия си мач от Откритото първенство на Австралия. Българинът надигра бившия №8 Янко Типсаревич с 4:6, 6:3, 6:1, 6:4. Така той постигна втората си победа над този съперник от шест мача помежду им.

В следващата фаза Гришо ще играе с друг опитен опонент. Това ще бъде непоставеният Пабло Куевас (№94). Уругваецът се наложи с 6:4, 7:5, 6:1 над Душан Лайович. Дотук Димитров води с 2:1 победи срещу 33-годишния Куевас в преките мачове.

Григор имаше проблеми единствено в първия сет. Тогава Типсаревич проби в деветия гейм и след това затвори на свой сервис - 6:4.

След почивката Гришо убедително поведе с 3:0 и нямаше проблеми да изравни резултата след крайното 6:3. Особено убедителен бе той в третия сет, когато се наложи с 6:1.

В четвъртата част пробивът дойде в последния гейм за 6:4.

Досега най-доброто постижение на Григор Димитров на Australian Open бе през 2017 година. Тогава отстъпи в полуфиналите на Рафаел Надал. През миналия сезон Димитров отстъпи в четвъртфиналите на Кайл Едмънд и има да защитава 360 точки за световната ранглиста.

Познай мачовете Григор в Мелбърн и спечели награда!