Гуидо Пея спечели първа АТР титла и то без загубен сет (видео)

от в 01:55 на 04.03.2019
Мария Петрова

Гуидо Пея спечели титлата от АТР 250 турнира в Сао Пауло с награден фонд 550 хиляди долара. На финала поставеният под номер 3 в схемата аржентинец победи със 7:5, 6:3 Кристиан Гарин след 85 минути игра. Пея постигна решителен пробив в 11-ия гейм в първата част и след това сервира, за да поведе в резултата.

Във втората част на двубоя аржентинският тенисист спечели на два пъти подаването на 22-годишния чилиец, играл своя първи финал в надпревара от подобна категория.

28-годишният Гуидо Пея, заемащ 48-о място в световната ранглиста, спечели първа титла в своята кариера от общо петото си участие във финален мач.

В хода на турнира Пея не загуби нито сет. Така от понеделник той ще се изкачи на рекордното за него 34-о място в ранглистата.

Гуидо Пея спечели първа АТР титла и то без загубен сет (видео) Мария Петрова
гуидо пея | кристиан гарин | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в сао пауло