Гулбис е на финал в Стокхолм след изненадващ обрат срещу Иснър

от в 19:11 на 20.10.2018

Ернестс Гулбис се класира за финала в Стокхолм, след като победи гиганта Джон Иснър във втората 1/2-финална среща за деня след 1:6, 6:3, 6:3 за час и 48 минути игра.

Латвиецът играе най-силния си турнир от много време насам и ще има възможност да спори за трофея с гръцкия младок Стефанос Циципас, който по-рано през деня се справи без проблеми с Фабио Фонини.

Двамата до момента не са се изправяли един срещу друг на корта и утрешната среща ще бъде първа за тях.

Самият Гулбис започна кошмарно мача си срещу Иснър и америкенецът взе с лекота първия сет след пробиви във втория и четвъртия гейм, но във втория сет всичко се реши след един единствен пробив за латвиеца във втория гейм.

В третия решителен сет Гулбис проби на два пъти янкито - в седмия и деветия гейм, за да се класира за финалния мач.