от в 20:40 на 01.09.2021

Симона Халеп се класира категорично за третия кръг на US Open. Световната №13 постигна рутинна победа над Кристина Кучова с резултат 6:3 6:1, само за час и 8 минути на корта.

Бившата водачка в ранглистата не остави под съмнение нито за миг превъзходството си в хода на срещата. Румънката стартира с пробив още в откриващия гейм, но моментен спад в представянето й коства аванса и Кучова изравни за 3:3. От този момент нататък обаче Халеп отново си върна инициативата и спечели безапелационно на сметката си следващите три гейма, доближавайки се на сет от класирането напред. Халеп бе дори по-категорична във втората част. Румънката тотално надиграваше своята съперничка, а "щастливата губеща" от Чехия не намери начин да се противопостави на №12 в схемата. Бившата полуфиналистка в надпреварата от 2015 година мина на бърза ръка през сета, давайки само гейм на Кучова, за да се поздрави с втори пореден чист успех.

Халеп не срещна трудности във втория си мач и продължава уверено напред в Ню Йорк Владислав Риждов
us open | wta | кристина кучова | Обзори | открито първенство на сащ | симона халеп