Халеп с победа в Ухан, Мугуруса отпадна

от в 14:18 на 24.09.2019
Мария Петрова

Шампионката от Уимбълдън Симона Халеп се класира за третия кръг на силния турнир по тенис в китайския град Ухан с награден фонд 2,527 милиона долара.

Поставената под номер 4 Халеп надделя над Барбора Стрицова с 6:3, 6:2, записвайки шеста победа без загубен сет в шест мача срещу чешката си съперничка. Следващата съперничка на румънката, полуфиналистка в надпреварата през 2016 година, ще бъде участващата с "уайлд кард" Елена Рибакина.

Финалистката в Ухан от 2015 година Гарбине Мугуруса (Испания) отпадна във втория кръг Мугуруса след поражение от третата в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 5:7, 2:6. Свитолина, която все осем от последните десет гейма в мача, очаква в третия кръг рускинята Светлана Кузнецова.

Кузнецова елиминира Су-Вей Сие (Тайван) с 6:2, 7:6(5), след като навакса изоставане от 0:3 гейма във втория сет. Номер 10 Слоун Стивънс (САЩ) се справи с представителката на домакините Ифан Ван с 6:2, 3:6, 6:1 и за място на четвъртфиналите ще срещне двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия). Петата в схемата Квитова вчера стартира в надпреварата с успех в два сета над Полона Херцог (Словения). Алисън Риск (САЩ) пък отстрани във втория кръг олимпийската шампионка Моника Пуиг (Пуерто Рико) след обрат с 2:6, 7:6(5), 6:3.