Халеп се затрудни с Козлова в Индиън Уелс, но все пак продължава напред

от в 23:03 на 10.03.2019

Симона Халеп продължава с успешното си представяне на силния турнир в Индиън Уелс и се класира за 1/8-финалите след победа със 7:6(3), 7:5 срещу Катерина Козлова.

Това бе първи мач между двете в тура, както и първи успех за румънската тенисистка.

В спор за място на 1/4-финалите на турнира Халеп ще се изправи срещу Йелена Остапенко или Маркета Вондрусова.

В първия сет Халеп проби на старта, но в четвъртия гейм нейната противничка върна пробива. Все пак румънката отново стигна до пробив аванс и го затвърди, за да поведе с 5:3 в резултата, но Козлова го върна и докара сета до тайбрек.

В него румънката даде едва три точки на своята противничка и в крайна сметка спечели убедително тайбрека.

Вторият сет бе изпъстрен от пробиви. Халеп на два пъти изоставаше с пробив, но в крайна сметка успяваше да върне всеки един от тях и проби в шестия гейм, за да поведе с 4:2 в резултата при геймовете.

В деветия гейм Козлова върна пробива, но в последния гейм бе пробита отново и така Халеп стигна до успеха.

Халеп се затрудни с Козлова в Индиън Уелс, но все пак продължава напред Калоян Пламенов